Štúdiové blesky vs. trvalé svetlá

1. Štúdiové  blesky  ▼
Štúdiové blesky sú fotografické svetlá, ktoré vydávajú krátkodobý záblesk, pomocou tzv. výbojky. každý blesk má ale aj halogénovú žiarovku s trvalým svetom, ktorá slúži na nasvietenie scény pred fotografovaním, aby sme videli, kam nám bude dopadať samotný záblesk.
Aké sú výhody štúdiových bleskov?
Ich výhodou je predovšetkým mnohonásobne vyšší výkon, ako u trvalých svetiel.
Napríklad -blesk s výkonom 200Ws má sekundový výkon v okamihu záblesku, ako trvalé svetlo s výkonom 20000W !


 

 

Čím sa odlišujú blesky Photon Europe od iných štúdiových bleskov ?

  • Kvalitné spracovanie: Svetlá PhotonEurope sú robustné a najmä profesionálne rady Millennia a HSS, vydržia aj tvrdšie zaobchádzanie.
  • Vysoká spoľahlivosť, odolnosť a rýchlosť 
  • Farebná konzistencia a vysoká kvalita výbojky Heimann od Perkin Elmer 
  • Záručný a pozáručný servis v SR: Veľkou výhodou je aj záručný a pozáručný servis na Slovensku, ako i dostupnosť náhradných dielov na nové i staršie typy svetiel.
Rozdelenie bleskov PhotonEurope podľa použitia

 

Digital Master 2     

Štandardný blesk s malými rozmermi a nízkou hmotnosťou bez aktívneho chladenia. Po nasvietení scény je preto potrebné vypnúť pilotnú žiarovku, aby sa blesk zbytočne neprehrieval.


Využitie: Najmä všade tam, kde je potrebné blesky často prenášať a pre operatívne použitie kdekoľvek potrebujete. Blesky sú výkonné a spoľahlivé, solídneho vyhotovenia, avšak niesu stavané na permanentné, denné viachodinové nasadenie v profesionálnej prevádzke (cca 1500 blysnutí v rade za sebou a viac).  

 

Millennia DPE    

Blesk vhodný ako pre profesionálnych, tak pre amatérskych fotografov. Najväčšími prednosťami je veľká odolnosť a dlhá životnosť- stará dobrá Millennia je takpovediac "nezničiteľná". Blesk DPE má aktívne chladenie a vysokokvalitné fotografické kondenzátory.


Využitie: Pre profesionálnych fotografov i pre náročných poloprofesionálov a amatérov. Na rozdiel od svetiel Dm2 znesú náročnejšie zaťaženie v dennej prevádzke, majú robustnejšiu konštrukciu a komfortnú páku pre rýchle nastavenie do akejkoľvek polohy.


 

 

Millennia DPL Pro V

Profesionálne svetlá najvyššej rady vynikajú vysokou kvalitou, sofistikovaným dizajnom a najmä spoľahlivosťou v každodennej náročnej prevádzke. Majú aktívne chladenie. Na rozdiel od svetiel DPE majú odolnejšie kondenzátory, ktoré sa dobíjajú ešte rýchlejšie, a robustnejšiu konštrukciu.


Využitie: Pre náročných profesionálnych fotografov na permanentné denné nasadenie v najnáročnejších podmienkach. Tisíce našich spokojných zákazníkov Vám radi potvrdia, že stará dobrá Millennia je takpovediac "nezničiteľná".


 

 

MSN HSS   High speed synchro

Všestranný, rýchly a univerzálny blesk vhodný pre profesionálnych fotografov, aj pre náročných amatérov. MSN HSS má vysokorýchlostnú synchronizáciu, aktívne chladenie, diaľkové ovládanie, automatické odblysnutie pri znížení výkonu + vstavaný rádiový prijímač. Je veľmi rýchly, nenáročný. Blesky MSN HSS majú odolnejšie kondenzátory, ktoré sa dobíjajú ešte rýchlejšie.


Využitie: Pre náročných profesionálnych fotografov na permanentné denné nasadenie v najnáročnejších podmienkach. vysokorýchlostná synchronizácia a možnosť diaľkového ovládania z neho robí komfortný pracovný nástroj najmä pre špičkových kreatívnych tvorcov.


 

 

Strobo HD- 600  High speed synchro batériový blesk

Nové, nadupané, výkonné, ľahké zábleskové svetlo na batériu s vysokorýchlostnou synchronizáciou Strobo HD - 600 je určené do exteriéru, vydrží viac než 500 zábleskov na plný výkon !    Vstavaný rádiový prijímač 2,4Ghz umožňuje diaľkové ovládanie záblesku a pilotnej žiarovky odpalovačom TR-S 2,4Ghz

Využitie: Pre náročné fotografické eventy, svadby...   Pre akékoľvek fotografovanie v exteriéri, reklamu a glamour, kde vďaka   nízkej hmotnosti a vysokej výdrži bude spoľahlivým pomocníkom pre každého fotografa.


 

Vzorové fotografie so štúdiovými bleskami PhotonEurope

 

2. ▼ Trvalé svetlá Daylight

Trvalé foto / video svetlá, predstavujú komfortný  osvetľovací zdroj pri fotografickej a filmovej práci.
Štúdiové svetlá “Daylight” sa vyznačujú mäkkým difúznym svetlom, ktoré nevytvára ostré tiene. Zdrojom svetla je úsporná žiarivka.

Čím sa odlišujú svetlá Daylight Photon Europe od iných trvalých svetiel?

  • Kvalitné spracovanie: Svetlá iných výrobcov často majú nekvalitné objímky, ktoré niesu zárukou bezpečnosti pri práci so svetlom. Svetlá Photon sú robustné a na rozdiel od iných svetiel, vydržia aj tvrdšie zaobchádzanie.
  • Odnímateľné softboxy: Svetlá iných výrobcov majú softboxy často upevnené v plastovom ráme svetla. Často sa už pri prvom použití stane, že plastový otvor, do ktorého sa vkladajú tyčky softboxu, sa už pri prvom zostavovaní zlomí.Svetlá PhotonEurope majú softboxy upevnenú na samostatnom kovovom objímkovom ráme. Softbox je možné zo svetla kedykoľvek zložiť bez toho, aby sa musel skladať. V prípade, že potrebujete silnejšiu intenzitu, alebo tvrdší charakter osvetlenia,  je možné svetlo používať aj bez softboxu.
  • Záručný a pozáručný servis v SR: Veľkou výhodou je aj záručný a pozáručný servis na Slovensku, ako i dostupnosť náhradných dielov na nové i staršie typy svetiel.

Aké sú výhody trvalých svetiel?

 

Ich výhodou sú predovšetkým nízke obstarávacie náklady, vysoká spoľahlivosť a to, že sa na rozdiel od klasických halogénových svetiel, nezohrievajú ani pri dlhšej prevádzke.


Trvalé svetlá Daylight PhotonEurope - rozdelenie podľa použitia

 

Daylight ET svetlo 350W

Trvalé svetlo integrované do softboxu s rozptylkou, má úspornú žiarivku s výkonom cca 350W. Jeho steny majú strieborný odrazný povrch, ktorý slúži na odrazenie a zjemnenie svetla.
Využitie: Produktová fotografia, natáčanie videa, filmovanie v menších priestoroch a štúdiách. 

 

Daylight SUN 600

Trvalé svetlo pre 4 úsporné žiarivky 150W (celkovo 600W). Svetlá SUN majú možnosť  nastavenia výkonu na 50 alebo 100%. Trvalé svetlá sú zdrojom mäkkého difúzneho svetla, ktoré  nevytvára ostré tiene. Ku svetlám je možné pripojiť dáždnik alebo softbox.
Využitie: Produktová fotografia, natáčanie videa, filmovanie v menších priestoroch a štúdiách.


 

 

Daylight SUN 1000

Trvalé svetlo pre 4 úsporné žiarivky  (celkovo 1000W). Svetlá SUN majú možnosť  nastavenia výkonu na 50 alebo 100%. Trvalé svetlá sú zdrojom mäkkého difúzneho svetla, ktoré  nevytvára ostré tiene. Ku svetlám je možné pripojiť dáždnik alebo softbox.
Využitie: Produktová fotografia, natáčanie videa, filmovanie v menších priestoroch a štúdiách.

Ďalšie alternatívy trvalých svetiel PhotonEurope SUN Daylight
SUN Daylight 600 SET dáždnik /statív SUN Daylight 600 SET dáždnik /statív Zostava SUN Daylight 600+600 dáždnik Zostava SUN Daylight 600+600 dáždnik SUN Daylight 600 SET softbox /statív SUN Daylight 600 SET softbox /statív Zostava SUN Daylight 600+600 softbox Zostava SUN Daylight 1000+1000 softbox
SUN DAYLIGHT 600 SET DÁŽDNIK /STATÍV SUN DAYLIGHT 1000 SET DÁŽDNIK /STATÍV ZOSTAVA SUN DAYLIGHT 600+600 DÁŽDNIK ZOSTAVA SUN DAYLIGHT 1000+1000 DÁŽDNIK SUN DAYLIGHT 600 SET SOFTBOX /STATÍV SUN DAYLIGHT 1000 SET SOFTBOX /STATÍV ZOSTAVA SUN DAYLIGHT 600+600 SOFTBOX ZOSTAVA SUN DAYLIGHT 1000+1000 SOFTBOX
Svetlá je možné kúpiť aj samostatne, prípadne dokúpiť k nim príslušenstvo
SUN DAYLIGHT (bez žiariviek) SUN DAYLIGHT 600W SUN DAYLIGHT 600W SUN-OCTABOX 90 Softbox 60x80 k Sun Daylight      
SUN DAYLIGHT (BEZ ŽIARIVIEK) SUN DAYLIGHT 600W SUN DAYLIGHT 1000W SUN-OCTABOX 90 SOFTBOX 60X80 K SUN DAYLIGHT      

 

Vzorové fotografie s trvalým svetlami Daylight PhotonEurope